Skóra dłoni to obszar, który, obok twarzy, jest najbardziej narażony na kontakt z wieloma niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Przez to wymaga równie skutecznej, wysokiej jakości pielęgnacji. O ile o pielęgnację twarzy dbamy z należytą starannością, stosując najlepsze, naturalne kremy, o tyle bardzo często zapominamy o pielęgnacji naszych dłoni. Automatycznie wybieramy pierwszy krem, jaki skusił nas w drogerii. Jednak nasze dłonie potrzebują znacznie więcej!

Dobrym pomysłem jest znalezienie takiego organicznego kremu, który będzie zapewniał naszym dłoniom kompleksową pielęgnację i będzie zdrowy dla organizmu. Takim produktem bez wątpienia będzie ekologiczny, prosty kosmetyk, posiadający w składzie same naturalne substancje chroniące, regenerujące i wszechstronnie dbające o skórę.

Jakich składników warto szukać w organicznym kremie do rąk?

Warto rozejrzeć się za produktami, których składnikami bazowymi są pielęgnujące, naturalne oleje. To one, oprócz wody, powinny znaleźć się bardzo wysoko w składzie organicznego kremu. Dobre efekty przyniesie też dodatek nawilżającej gliceryny.

Korzystnie działać będą między innymi:

  • olej kokosowy – nawilża i uelastycznia skórę, chroni przed promieniowaniem słonecznym, ma również działanie antybakteryjne;
  • olej z awokado – wzmacnia i odbudowuje komórki skóry i chroni ją przed oddziaływaniem szkodliwych czynników;
  • olej babassu – odtwarza naturalną barierę lipidową, sprawiając, że dłonie stają się nawilżone i miękkie.

Wartościowe składniki pielęgnujące w kremach do rąk

Substancje aktywne w idealnie dobranym, organicznym kremie przyniosą naszym dłoniom ulgę, nawilżenie, pomogą w regeneracji, ale nie tylko:

  • aloes – chroni skórę przed uszkodzeniami, regeneruje ją i ujędrnia;
  • kwas hialuronowy – nie tylko nawilża skórę, ale również ułatwia wchłanianie innych substancji aktywnych i pomaga w gojeniu drobnych ran;
  • ekstrakt z rumianku – ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, regeneruje skórę;
  • zielona herbata – hamuje rozwój wolnych rodników, dzięki czemu zapobiega szybkiemu starzeniu się, co jest jednym z najczęstszych problemów skóry dłoni.

Stosowanie organicznych kremów do rąk to pewność, że nasze dłonie będą dobrze chronione przed szkodliwym oddziaływaniem najróżniejszych czynników, które mogą wpływać na zdrowie i wygląd skóry w sytuacjach mniej i bardziej codziennych. Dłonie będą odżywione i wypielęgnowane, a skóra nawilżona i napięta.