Naturalne kosmetyki to lekarstwo dla skóry

Już od najdawniejszych lat kobiety pielęgnowały swoje ciało za pomocą kąpieli błotnych i stosowania glinek. Nasze babcie pamiętają takie sposoby, jak nacieranie skóry miodem czy korzystanie z własnoręcznie wykonanych płukanek ziołowych do włosów.

Na bazie takich właśnie organicznych składników powstają naturalne kosmetyki. Ich skład to dary natury, które mają prozdrowotne działanie. Kosmetyki naturalne pozbawione są chemicznych substancji i zbędnych, dodatkowych środków. Ich skład jest w zupełności naturalny, odpowiednio dobrany i skomponowany. Dlatego też kosmetyki ekologiczne mają moc, która regeneruje, leczy rany i łagodzi podrażnienia skóry.

Dwoma z najpopularniejszych składników, z których wykonywane są kremy, jest aloes i nagietek. Zapraszamy do poznania bliżej ich prozdrowotnych właściwości.

Kosmetyki naturalne a aloes

Naturalne składniki zawierają liczne mikroelementy i witaminy. Przykładem dobra natury, z którego czerpane są prozdrowotne moce, jest aloes. Z rośliny tej pobierany jest sok, który silnie regeneruje skórę i przyspiesza gojenie się ran. Stosowany jest zarówno w kosmetyce, jak i medycynie. Dodatkowo wspomaga odbudowę uszkodzonych komórek skóry.

W liściach aloesu obecnych jest aż 18 aminokwasów, które obecne są także w ludzkim organizmie. Jak widać aloes to wyjątkowo przyjazna i bliska człowiekowi roślina. Dlatego kosmetyki naturalne z dodatkiem aloesowego miąższu są tak polecane przez ekspertów.

Olej z nagietka lekarskiego to składnik wielu kosmetyków

Innym, równie wartościowym składnikiem wielu kremów pielęgnacyjnych, jest olej z nagietka lekarskiego. Nagietek to piękny, żółto pomarańczowy kwiat, którego olej jest całkowicie bezzapachowy. Posiada jednak świetne właściwości, kojące skórę. Stymuluje proces gojenia się podrażnień i ran. Szczególnie polecany jest w pielęgnacji skóry suchej, popękanej i problematycznej.

Co ciekawe – zmniejsza opuchliznę np. podczas urazu kończyn. Stosowany jest w pielęgnacji skóry niemowląt, co jest doskonałym dowodem na to, że jego działanie jest delikatne, ale skuteczne.