Jesień to duże wyzwanie dla skóry. Po ciepłych i upalnych dniach następuje spadek temperatury. Powstaje coraz więcej niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wiatr i chłód mogą mieć bardzo negatywny wpływ na stan skóry, szczególnie na twarzy. Aby zapobiec niszczeniu i wysuszeniu naskórka, warto zadbać o odpowiednią pielęgnacje. Jakie naturalne sposoby pomogą ochronić skórę jesienią?

Nawilżenie to podstawa

Wiatr i jesienne chłody bardzo wysuszają skórę. Najbardziej ucierpią te partie ciała, które wystawiane są na działanie warunków atmosferycznych bezpośrednio. Twarz i dłonie powinny być więc szczególnie brane pod uwagę, podczas pielęgnacji. Kluczem do pięknej skóry jest odpowiednie nawilżenie. Należy wybierać kosmetyki naturalne, które w składzie posiadają kwas hialuronowy. Zatrzymuje on w skórze cząsteczki wody, dzięki czemu jest ona stale nawilżona. Taki naturalny krem będzie świetnym rozwiązaniem dla skóry, która do niedawna była narażona na promieniowanie UV, a obecnie zmagać się musi z sinym wiatrem.

Warto także stosować naturalne kosmetyki nawilżające, które możesz samodzielnie stworzyć w domu. Wystarczy zmieszać jogurt, miód i odrobinę oliwy. Taka maska nawilży i odświeży skórę.

Przygotuj skórę na zimowe mrozy

Wielkimi krokami zbliża się okres, który będzie bezlitosny dla skóry. Mroźny wiatr i obfity mróz to duże wyzwanie dla organizmu człowieka. Skóra szybciej się wysusza, naczynka pękają, a cera staje się nadwrażliwa. W okresie jesiennym warto więc przygotować skórę. Intensywna regeneracja naskórka jest niezbędna, aby przetrwać zimę. W tym celu warto sięgnąć po olejki i tłuste preparaty. Naturalne kosmetyki na bazie maseł będą świetnym rozwiązaniem. Polecamy szczególnie masło shea i olej arganowy. Oba składniki silnie nawilżają i regenerują skórę.

Zapobiegaj pękniętym naczynkom

W okresie zimowym skóra jest bardzo wrażliwa. Aby zapobiec pękniętym naczynkom na twarzy, warto przemywać cerę ekstraktem z zielonej herbaty. Zawiera ona bardzo duże ilości witaminy K, która zapobiega kruchości naczynek krwionośnych.