Oczar wirginijski jest rośliną od setek lat stosowaną przez Indian w celu pielęgnacji trudno gojących się ran. Nazywany był złotem Indian lub wręcz świętą rośliną. Hydrolat z oczaru wirginijskiego jest bogatym źródłem garbników oraz hamamelitaniny – substancji, która wykazuje działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Ma świeży, leśno-ziołowy zapach i z powodzeniem może być stosowany w kosmetykach organicznych do wszystkich typów cery. Kremy do twarzy z hydrolatem oczarowym gwarantują kompleksową pielęgnację skóry.

Działanie kosmetyków organicznych z dodatkiem hydrolatu oczarowego

Kremy do twarzy z hydrolatem naszego płynnego złota, dzięki wysokiej zawartości garbników wykazują działanie ściągające, zwężające pory i zmniejszające produkcję sebum. Z tego powodu polecane są między innymi dla skóry tłustej i trądzikowej.

Zgodnie z mądrością dawnych Indian oczar wirginijski jest składnikiem, który powinien znaleźć się w formułach kosmetyków organicznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry z owrzodzeniami oraz potrzebującej wsparcia w czasie gojenia ran i zadrapań. Nie tylko pomaga w regeneracji cery, ale też działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, nie doprowadzając do powstawania stanów zapalnych i zakażeń.

Kremy do twarzy z oczarem wirginijskim – wszechstronna pielęgnacja

Kosmetyki z dodatkiem oczaru wirginijskiego koją skórę i łagodzą zaczerwienienia. Pomagają zwalczyć uczucie swędzenia i pieczenia. Będą więc dobrym rozwiązaniem dla osób o cerze wrażliwej i atopowej, skłonnej do podrażnień i często narażonej na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Taki krem swoim działaniem chroni skórę przed wpływem silnego wiatru czy słońca, a także działa jak kojący balsam w momencie, gdy podrażnienie już wystąpiło.

Kosmetyki organiczne z oczarem poprawiają mikrokrążenie w skórze, wzmacniają naczynka krwionośne i uszczelniają je. Zapobiega to powstawaniu widocznych pajączków i nadmiernemu czerwienieniu się twarzy.

Kosmetyki zawierające w składzie hydrolat oczarowy, przez swoje działanie pomagają również tonizować skórę. Tym samym sprawiają, że twarz zaczyna wyglądać młodziej, jest bardziej wypoczęta i pełna blasku, a cera odświeżona jak po najlepszych zabiegach z gabinetów kosmetycznych. Krem do twarzy z tym składnikiem wyrównuje koloryt cery oraz zmniejsza widoczność cieni i zaczerwienień. Odmładzające działanie kosmetyku podbijają również właściwości antyoksydacyjne oczaru wirginijskiego, który hamuje powstawanie wolnych rodników.