Serum do twarzy to kosmetyk wyjątkowy. Nakładamy je, w zależności od zaleceń producenta, podczas codziennej pielęgnacji lub kilka razy w tygodniu. Czym więc serum do twarzy różni się od kremu? Czym charakteryzuje się ta forma kosmetyku? Dlaczego warto włączyć serum do codziennej pielęgnacji i jak wybrać odpowiedni kosmetyk dla siebie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule poniżej.

Różnice między kremem a serum do twarzy

Oba produkty mają na celu pielęgnację cery. Dlatego też w ich składzie znajdują się składniki, które korzystnie wpływają na stan skóry. Możemy sobie więc zadawać pytanie, czy serum jest tak zaprawdę inną formą kremu? Zasadniczą różnicą między tymi dwoma kosmetykami jest stężenie substancji aktywnych.

Kremy do twarzy są przeznaczone do pielęgnacji na co dzień, dlatego zawartość składników pielęgnujących w ich formule jest zdecydowanie mniejsza. W serum natomiast substancje aktywne są o wiele bardziej skoncentrowane. Dzięki takiej formule staje się ono produktem, którego używamy w bardzo małej ilości, nie musimy go też stosować codziennie. Serum do twarzy staje się dzięki temu kosmetykiem niezwykle wydajnym, więc zdecydowanie łatwiej jest nam zaakceptować jego wyższą cenę.

Czym więc charakteryzuje się serum do twarzy?

Serum do twarzy działa silniej, a efekty jego stosowania widać prawie natychmiast po użyciu. Z tego powodu jest to kosmetyk idealny w sytuacjach awaryjnych – w czasie, kiedy nasza skóra potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji, jest przesuszona lub szczególnie narażona na szkodliwe czynniki. Warto sięgnąć po serum do twarzy również wtedy, gdy chcemy zapewnić ekspresową poprawę wyglądu przed ważnymi uroczystościami.

Serum stosujemy bezpośrednio na świeżo umytą twarz. Po jego wchłonięciu możemy nałożyć dodatkowo krem. Możemy z tego kosmetyku korzystać zarówno codziennie, jak i tylko w momentach, kiedy nasza cera potrzebuje konkretnego rodzaju składników aktywnych.

Dlaczego warto stosować serum do twarzy?

Jak już wspomnieliśmy, nadzwyczajna formuła tego kosmetyku sprawia, że działa on mocniej niż krem do twarzy. Składniki aktywne serum penetrują głębiej w warstwy skóry, nawilżając ją i rozświetlając praktycznie już w momencie stosowania. Cera pielęgnowana serum staje się zdrowsza, odzyskuje właściwy koloryt i sprężystość. Łatwiej się regeneruje i wygląda młodziej.

Jak wybrać idealne serum do twarzy dla siebie?

Czasami możemy spotkać się z twierdzeniem, że serum jest przeznaczone do skóry dojrzałej. Obecnie jednak szeroki wybór kosmetyków tego typu gwarantuje, że można znaleźć odpowiednie serum dla siebie bez względu na wiek czy potrzeby naszej cery. Pod tym kątem powinniśmy wybierać kosmetyk dla siebie. Jeśli nasza skóra nie ma wyjątkowych problemów, które chcemy skorygować, warto sięgnąć po serum z witaminą C. To składnik, który poprawi wygląd każdej cery, rozświetlając ją i uelastyczniając. Polecamy przede wszystkim zainteresować się kosmetykami naturalnymi, które nie posiadają w składzie żadnych sztucznych i szkodliwych konserwantów czy zapachów. Naturalne serum do twarzy to gwarancja idealnie dobranych i silnie skoncentrowanych, organicznych składników.