Piękna, młodo wyglądająca skóra? Świeży wygląd, zadbana cera, brak widocznych podrażnień? Wydaje Ci się, że to domena modelek, aktorek i kobiet, które stać na operacje plastyczne, nieustanne wizyty w salonach odnowy biologicznej i drogich hotelach SPA? Oczywiście, pieniądze pomagają zadbać o wygląd, jednak wiele zabiegów można wykonać, nie opuszczając łazienki. Poznaj 7 elementów domowego SPA.

#1 Balsamy i masła

Zdrowa, zregenerowana skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia. Nie, zwykła kąpiel nie wystarczy. Najlepiej natłuścić skórę dobrym, naturalnym balsamem lub masłem, które zawiera w swoim składzie dużą ilość substancji pochodzących z natury. Masowo produkowane, koncernowe kosmetyki ładnie pachną (czasami zbyt intensywnie), niestety ich właściwości nie wynikają z bliskiego kontaktu z naturą, dlatego zdecydowanie lepszym wyborem są kosmetyki ekologiczne. Wystarczy przyjemna kąpiel na koniec dnia, a potem nałożenie ulubionego balsamu lub masła na jeszcze rozgrzaną, wilgotną skórę, by dostarczyć jej odpowiedniej dawki nawilżenia. Od stóp do głów!

#2 Kremy na dzień i na noc

Codziennie rano, przed wyjściem z domu, spędzasz całe kwadranse na nakładaniu makijażu? Nie zapomnij o stosowaniu naturalnych kremów na dzień i na noc. Rozróżnienie jest istotne, inne potrzeby ma bowiem skóra w czasie całodniowego wysiłku, przykryta makijażem i narażona na czynniki zewnętrzne, a inne w czasie snu, po umyciu się i położeniu do łóżka. Konsekwencja jest ceniona – to znaczy dobrze jest dobierać kremy z jednej serii, ponieważ w zamyśle mają się uzupełniać.

#3 SCRUB, peeling

Co jakiś czas warto uzupełnić wieczorny, kąpielowy relaks o złuszczanie zniszczonego, wysuszonego naskórka. Naturalny SCRUB czy klasyczny peeling stóp, łokci bądź innych części ciała to wspaniałe rozwiązanie prowadzące do odzyskania młodej, jędrnej, jednolitej skóry. Ogrom dostępnych na rynku wariantów zapachowych sprawia, że każdyznajdzie coś dla siebie.

#4 Maseczki

Innym domowym sposobem na zorganizowanie osobistego SPA jest skorzystanie z setek pomysłów na odżywcze maseczki. Wystarczy poznać właściwości konkretnych warzyw i owoców, a także podstawowych kosmetyków, a następnie dopasować je do sprecyzowanych potrzeb skóry. Nawilżenie, ujędrnianie, odświeżenie – wizyta w warzywniaku plus chwila relaksu daje olśniewający wynik!

#5 Pielęgnacja paznokci

Malowanie paznokci, mycie naczyń, praca w różnych warunkach, brak witamin – wszystkie te czynniki mogą powodować pękanie i rozdwajanie się paznokci. Warto poświęcić im odrobinę uwagi, sięgając po naturalne rozwiązania. Sprawdzonym wzmacniaczem paznokci jest tani, powszechnie dostępny olej arganowy – znakomita alternatywa dla droższych, chemicznych lakierów.

#6 Relaks

Ostatnia porada dotyczy nie tyle konkretnego zabiegu, ile atmosfery, która wspiera regenerację skóry. Walka ze stresem, cisza i spokój – to podstawowe warunki, by skóra mogła odpocząć.