Myślisz, że dobrze dbasz o swoją skórę? Sprawdź czy nie popełniasz jednej z 5 zbrodni przeciwko swojej skórze.

 

Zapomniana szyja

Podczas codziennej pielęgnacji dbamy o włosy i twarz. Często zapominamy jednak o szyi. To błąd, gdyż skóra na szyi jest cieńsza niż skóra twarzy. Jest bardziej podatna na utratę elastyczności oraz na tworzenie się zmarszczek. Na szczęście ta część ciała nie wymaga specjalnych kosmetyków. Wystarczy krem do twarzy nałożyć również na szyję. Niewielka zmiana, wielki efekt!

Magiczne drobinki

Pod prysznicem warto pamiętać nie tylko o umyciu ciała. Raz w tygodniu zafunduj sobie odrobinę przyjemności i sięgnij po cukrowy, pachnący scrub do ciała, który oczyści skórę z martwego naskórka. Co więcej dzięki niemu balsamy i masła będą się dużo lepiej wchłaniać. Scruby poprawiają ukrwienie skóry, wygładzają i odżywiają skórę.

O ton niżej proszę

Staramy się jak najlepiej dbać o skórę twarzy. Oczyszczamy ją, używamy olei, złuszczamy, nawilżamy. Często zapominamy jednak o tonizacji. Bez niej oczyszczanie i nawilżanie skóry nie jest w pełni skuteczne. Tonik pozwala na zakończenie procesu oczyszczania skóry i przywrócenia jej naturalnego pH.

Jako tonik świetnie sprawdzą się np. hydrolaty.

Największa zbrodnia przeciwko skórze

Praca, odebranie dziecka z przedszkola, zakupy, prasowanie i cała seria kolejnych obowiązków. Po takim dniu zmycie makijażu zdaje się być zadaniem niemal nie do wykonania. Pominięcie go to jednak największa zbrodnia jaką można wyrządzić swojej skórze. Nie chcesz przecież zatkać porów, zaburzać prawidłowego funkcjonowania i oddychania skóry.

Ważny jest również demakijaż… pędzli i gąbeczek. Regularnie je oczyszczając, pozbywasz się bakterii i nie przenosisz ich na twarz.

Od zewnątrz i od środka

Pamiętasz o demakijażu i tonizacji. Regularnie złuszczasz naskórek. Stosujesz najlepsze, naturalne kosmetyki. Mimo wszystko wciąż jesteś niezadowolona ze stanu swojej skóry? Na nic zda się pielęgnacja, jeżeli będziesz jeść niezdrową, przetworzoną żywność.

 

To pięć najczęściej popełnianych zbrodni przeciwko skórze. Nie popełniaj tych błędów, jeśli chcesz się cieszyć piękną, zdrową skórą.